man-db 2.6.1-pre1 - en to pl translation catalogue (198 entries)

en: can't set effective uid
pl: nie można ustawić efektywnego identyfikatora użytkownika

en: the setuid man user "%s" does not exist
pl: użytkownik "%s" nie istnieje

en: fatal: regex `%s': %s
pl: błąd krytyczny: wyrażenie regularne "%s": %s

en: multi key %s does not exist
pl: wielowymiarowy klucz %s nie istnieje

en: can't lock index cache %s
pl: nie można zablokować bufora indeksu %s

en: index cache %s corrupt
pl: bufor indeksu %s uszkodzony

en: cannot replace key %s
pl: nie można zamienić klucza %s

en: only %d field in content | only %d fields in content
pl[0]: tylko %d pole w zmiennej content
pl[1]: tylko %d pola w zmiennej content
pl[2]: tylko %d pól w zmiennej content

en: bad fetch on multi key %s
pl: błąd pobierania klucza wielowymiarowego %s

en: Database %s corrupted; rebuild with mandb --create
pl: Baza danych %s jest uszkodzona; proszę zbudować na nowo, używając mandb --create

en: warning: %s has no version identifier
pl: ostrzeżenie: brak identyfikatora wersji w %s

en: warning: %s is version %s, expecting %s
pl: ostrzeżenie: %s jest w wersji %s, podczas gdy oczekiwano %s

en: fatal: unable to insert version identifier into %s
pl: błąd krytyczny: nie można dodać identyfikatora wersji do %s

en: [MAN DATABASE]
pl: [BAZA DANYCH MAN]

en: The man database defaults to %s%s.
pl: Domyślną bazą danych jest %s%s.

en: emit debugging messages
pl: wyświetla komunikaty diagnostyczne

en: can't open %s for reading
pl: nie można otworzyć %s do odczytu

en: [SECTION...]
pl: [SEKCJA...]

en: PATH
pl: ŚCIEŻKA

en: set search path for manual pages to PATH
pl: ustawia ścieżkę wyszukiwania stron podręcznika na ŚCIEŻKĘ

en: FILE
pl: PLIK

en: use this user configuration file
pl: używa tego pliku konfiguracyjnego użytkownika

en: cannot read database %s
pl: nie można odczytać bazy danych %s

en: man command failed with exit status %d
pl: polecenie man zakończyło się błędem %d

en: NULL content for key: %s
pl: Pusta (NULL) zawartość klucza %s

en: 
    Updating cat files for section %s of man hierarchy %s
pl: 
    Aktualizowanie preformatowanych stron w sekcji %s hierarchii stron %s

en: cannot write within %s
pl: nie można zapisać w %s

en: unable to update %s
pl: nie można zaktualizować %s

en: warning: %s/man%s/%s.%s*: competing extensions
pl: ostrzeżenie: %s/man%s/%s.%s*: konkurujące rozszerzenia

en: can't update index cache %s
pl: nie można zaktualizować bufora indeksu %s

en: warning: %s: bad symlink or ROFF `.so' request
pl: ostrzeżenie: %s złe dowiązanie symboliczne lub błędne żądanie ".so" ROFF

en: warning: %s: ignoring empty file
pl: ostrzeżenie: %s: ignorowanie pustego pliku

en: warning: %s: whatis parse for %s(%s) failed
pl: ostrzeżenie: %s: przetwarzanie whatis %s(%s) się nie powiodło

en: can't search directory %s
pl: nie można przeszukać katalogu %s

en: warning: cannot create catdir %s
pl: ostrzeżenie: błąd tworzenia katalogu preformatowanych stron %s

en: can't create index cache %s
pl: nie można utworzyć bufora indeksu %s

en: Updating index cache for path `%s/%s'. Wait...
pl: Aktualizowanie bufora indeksu dla ścieżki "%s/%s". Proszę czekać...

en: done.
pl: zakończono.

en: Purging old database entries in %s...
pl: Usuwanie starych wpisów w bazie danych %s...

en: Can't convert %s to cat name
pl: Nie można skonwertować %s do nazwy preformatowanej strony podręcznika

en: warning: failed to store entry for %s(%s)
pl: ostrzeżenie: błąd podczas zachowywania wpisu dla %s(%s)

en: warning: %s: ignoring bogus filename
pl: ostrzeżenie: %s: ignorowanie niepoprawnej nazwy pliku

en: PATH SECTION NAME
pl: ŚCIEŻKA SEKCJA NAZWA

en: EXTENSION
pl: ROZSZERZENIE

en: limit search to extension type EXTENSION
pl: ogranicza wyszukiwanie do podanego typu ROZSZERZENIA

en: look for pages case-insensitively (default)
pl: wyszukuje strony ignorując wielkość liter (domyślnie)

en: look for pages case-sensitively
pl: wyszukuje strony biorąc pod uwagę wielkość liter

en: interpret page name as a regex
pl: interpretuje każde nazwę strony jako wyr. regularne

en: the page name contains wildcards
pl: nazwa strony zawiera znaki dopasowywania

en: warning: whatis for %s exceeds %d byte, truncating. | warning: whatis for %s exceeds %d bytes, truncating.
pl[0]: ostrzeżenie: whatis dla argumentu %s przekracza %d bajt, obcinanie.
pl[1]: ostrzeżenie: whatis dla argumentu %s przekracza %d bajty, obcinanie.
pl[2]: ostrzeżenie: whatis dla argumentu %s przekracza %d bajtów, obcinanie.

en: can't open %s
pl: nie można otworzyć %s

en: FILE...
pl: PLIK...

en: The defaults are --man and --whatis.
pl: Domyślnymi opcjami są --man i --whatis.

en: parse as man page
pl: przetwarza jako stronę podręcznika

en: parse as cat page
pl: przetwarza jako stronę cat

en: show whatis information
pl: pokazuje informacje whatis

en: show guessed series of preprocessing filters
pl: pokazuje serię odgadniętych filtrów preprocesora

en: ENCODING
pl: KODOWANIE

en: use selected output encoding
pl: używa wybranego wyjściowego kodowania znaków

en: %s: incompatible options
pl: %s: niekompatybilne opcje

en: command exited with status %d: %s
pl: polecenie zwróciło kod błędu %d: %s

en: [SECTION] PAGE...
pl: [SEKCJA] STRONA...

en: reset all options to their default values
pl: przywraca wszystkim opcjom ich wartości domyślne

en: WARNINGS
pl: OSTRZEŻENIA

en: enable warnings from groff
pl: włącza ostrzeżenia groffa

en: Main modes of operation:
pl: Główne tryby działania:

en: equivalent to whatis
pl: odpowiednik whatis

en: equivalent to apropos
pl: odpowiednik apropos

en: search for text in all pages
pl: szuka tekstu we wszystkich stronach

en: print physical location of man page(s)
pl: wyświetla lokalizacje stron(y) podręcznika

en: print physical location of cat file(s)
pl: wyświetla lokalizacje preformatowanych plików cat

en: interpret PAGE argument(s) as local filename(s)
pl: interpretuje argumenty STRONA jako nazwy lokalnych plików

en: used by catman to reformat out of date cat pages
pl: używane przez catman do ponownego sformatowania przestarzałych stron cat

en: output source page encoded in ENCODING
pl: wypisuje stronę źródłową przekształconą do KODOWANIA

en: Finding manual pages:
pl: Wyszukiwanie stron podręcznika ekranowego:

en: LOCALE
pl: UST_JĘZYKOWE

en: define the locale for this particular man search
pl: określa ustawienia językowe tego wyszukiwania stron

en: use manual pages from other systems
pl: używa stron podręcznika z innych systemów

en: LIST
pl: LISTA

en: use colon separated section list
pl: używa rozdzielonej dwukropkami listy sekcji

en: show all pages matching regex
pl: wyświetla wszystkie strony pasujące do wyr. regularnego

en: show all pages matching wildcard
pl: wyświetla wszystkie strony pasujące do maski dopasowania

en: make --regex and --wildcard match page names only, not descriptions
pl: powoduje, że --regex i --wildcard pasują tylko do nazw stron, a nie do opisów

en: find all matching manual pages
pl: wyszukuje wszystkie pasujące strony podręcznika

en: force a cache consistency check
pl: wymusza sprawdzanie spójności

en: don't try subpages, e.g. 'man foo bar' => 'man foo-bar'
pl: nie próbuje podstron, np. "man foo bar" => "man foo-bar"

en: Controlling formatted output:
pl: Kontrolowanie sformatowanego wyjścia:

en: use program PAGER to display output
pl: używa programu PAGER do wyświetlenia wyjścia

en: STRING
pl: ŁAŃCUCH

en: provide the `less' pager with a prompt
pl: ustawia linię zachęty programu "less"

en: display ASCII translation of certain latin1 chars
pl: wyświetla odpowiedniki ASCII pewnych znaków latin1

en: turn off hyphenation
pl: wyłącza podział wyrazów na końcu linii

en: turn off justification
pl: wyłącza wyrównywanie linii

en: STRING indicates which preprocessors to run:
    e - [n]eqn, p - pic, t - tbl,
    g - grap, r - refer, v - vgrind
pl: ŁAŃCUCH określa preprocesor do uruchomienia:
    e - [n]eqn, p - pic, t - tbl,
    g - grap, r - refer, v - vgrind

en: use %s to format pages
pl: używa %s do formatowania stron

en: DEVICE
pl: URZĄDZENIE

en: use %s with selected device
pl: używa %s z podanym urządzeniem

en: BROWSER
pl: PRZEGLĄDARKA

en: use %s or BROWSER to display HTML output
pl: używa %s lub PRZEGLĄDARKI do wyświetlenia wyjścia w HTML-u

en: RESOLUTION
pl: ROZDZIELCZOŚĆ

en: use groff and display through gxditview (X11):
    -X = -TX75, -X100 = -TX100, -X100-12 = -TX100-12
pl: używa groffa i wyświetla przez gxditview (X11):
    -X = -TX75, -X100 = -TX100, -X100-12 = -TX100-12

en: use groff and force it to produce ditroff
pl: używa groffa i wymusza na nim wyprodukowanie ditroffa

en: No manual entry for %s
pl: Brak podręcznika dla %s

en: (Alternatively, what manual page do you want from section %s?)
pl: (Albo: jakiej strony z sekcji %s podręcznika potrzebujesz?)

en: What manual page do you want?
pl: Jakiej strony podręcznika potrzebujesz?

en: No manual entry for %s in section %s
pl: Brak podręcznika dla %s w sekcji %s

en: See '%s' for help when manual pages are not available.
pl: Proszę przeczytać "%s", aby uzyskać pomoc,
     gdy strony podręcznika nie są dostępne.

en: can't chdir to %s
pl: nie można zmienić katalogu na %s

en:  Manual page
pl:  Strona podręcznika ekranowego

en: mandb command failed with exit status %d
pl: polecenie mandb zakończyło się błędem %d

en: ignoring unknown preprocessor `%c'
pl: ignorowanie nieznanego preprocesora "%c"

en: can't chown %s
pl: nie można zmienić właściciela %s

en: can't chmod %s
pl: nie można zmienić praw dostępu %s

en: can't rename %s to %s
pl: nie można zmienić nazwy %s na %s

en: can't set times on %s
pl: nie można ustawić czasów na %s

en: can't unlink %s
pl: nie można usunąć %s

en: can't create temporary cat for %s
pl: nie można utworzyć tymczasowego pliku cat dla %s

en: can't create temporary directory
pl: nie można utworzyć katalogu tymczasowego

en: can't change to directory %s
pl: nie można przejść do katalogu %s

en: can't open temporary file %s
pl: nie można otworzyć pliku tymczasowego %s

en: can't remove directory %s
pl: nie można usunąć katalogu %s

en: 
    cannot write to %s in catman mode
pl: 
    nie można zapisać do %s w trybie catman

en: %s: relying on whatis refs is deprecated
pl: %s: poleganie na odnośnikach whatis jest niezalecane

en: internal error: candidate type %d out of range
pl: błąd wewnętrzny: typ kandydata %d poza zakresem dopuszczalnych wartości

en: --Man-- next: %s [ view (return) | skip (Ctrl-D) | quit (Ctrl-C) ]
pl: --Man-- następna: %s [ przeglądaj (return) | pomiń (Ctrl-D) | zakończ (Ctrl-C) ]

en: can't write to standard output
pl: nie można pisać na standardowe wyjście

en: iconv: incomplete character at end of buffer
pl: iconv: niekompletny znak na końcu bufora

en: -f CODE[:...] -t CODE [FILENAME]
pl: -f KOD[:...] -t KOD [PLIK]

en: CODE[:...]
pl: KOD[:...]

en: possible encodings of original text
pl: możliwe kodowania oryginalnego tekstu

en: CODE
pl: KOD

en: encoding for output
pl: kodowanie wyjścia

en: produce fewer warnings
pl: podaje mniej ostrzeżeń

en: must specify an input encoding
pl: należy podać kodowanie wejścia

en: must specify an output encoding
pl: należy podać kodowanie wyjścia

en: work quietly, except for 'bogus' warning
pl: tryb cichy, poza ostrzeżeniami o nieprawidłowościach

en: don't look for or add stray cats to the dbs
pl: nie szuka i nie dodaje zabłąkanych plików cat do db

en: don't purge obsolete entries from the dbs
pl: nie czyści przestarzałych wpisów z bazy danych

en: produce user databases only
pl: tworzy tylko bazy danych użytkownika

en: create dbs from scratch, rather than updating
pl: tworzy nowe bazy danych, zamiast aktualizować istniejące

en: check manual pages for correctness
pl: sprawdza poprawność stron podręcznika

en: FILENAME
pl: NAZWA_PLIKU

en: update just the entry for this filename
pl: aktualizuje wpis dotyczący tej nazwy pliku

en: can't remove %s
pl: nie można usunąć %s

en: can't write to %s
pl: nie można pisać do %s

en: can't read from %s
pl: nie można czytać z %s

en: Processing manual pages under %s...
pl: Przetwarzanie stron podręcznika w %s...

en: Removing obsolete cat directory %s...
pl: Usuwanie przestarzałego katalogu stron preformatowanych %s...

en: warning: no MANDB_MAP directives in %s, using your manpath
pl: ostrzeżenie: w %s brak dyrektyw MANDB_MAP, używanie ścieżki manpath

en: %d man subdirectory contained newer manual pages.
     | %d man subdirectories contained newer manual pages.
pl[0]: %d podkatalog man zawierał nowsze strony podręcznika.
pl[1]: %d podkatalogi man zawierały nowsze strony podręcznika.
pl[2]: %d podkatalogów man zawierało nowsze strony podręcznika.

en: %d manual page was added.
     | %d manual pages were added.
pl[0]: Dodano %d stronę podręcznika.
pl[1]: Dodano %d strony podręcznika.
pl[2]: Dodano %d stron podręcznika.

en: %d stray cat was added.
     | %d stray cats were added.
pl[0]: Dodano %d zabłąkaną preformatowaną stronę podręcznika.
pl[1]: Dodano %d zabłąkane preformatowane strony podręcznika.
pl[2]: Dodano %d zabłąkanych preformatowanych stron podręcznika.

en: %d old database entry was purged.
     | %d old database entries were purged.
pl[0]: Usunięto %d stary wpis z bazy danych.
pl[1]: Usunięto %d stare wpisy z bazy danych.
pl[2]: Usunięto %d starych wpisów z bazy danych.

en: No databases created.
pl: Nie utworzono żadnej bazy danych.

en: can't make sense of the manpath configuration file %s
pl: plik konfiguracyjny manpath %s jest pozbawiony sensu

en: warning: %s
pl: ostrzeżenie: %s

en: warning: %s isn't a directory
pl: ostrzeżenie: %s nie jest katalogiem

en: manpath list too long
pl: zbyt długa lista ścieżek poszukiwań stron podręcznika

en: warning: $PATH not set
pl: ostrzeżenie: nie ustawiono zmiennej $PATH

en: warning: empty $PATH
pl: ostrzeżenie: zmienna $PATH jest pusta

en: warning: $MANPATH set, prepending %s
pl: ostrzeżenie: zmienna $MANPATH jest ustawiona, dodawanie %s na początku

en: warning: $MANPATH set, appending %s
pl: ostrzeżenie: zmienna $MANPATH jest ustawiona, dodawania %s na końcu

en: warning: $MANPATH set, inserting %s
pl: ostrzeżenie: zmienna $MANPATH jest ustawiona, wstawianie %s

en: warning: $MANPATH set, ignoring %s
pl: ostrzeżenie: zmienna $MANPATH jest ustawiona, %s zignorowane

en: can't parse directory list `%s'
pl: nie można przetworzyć listy katalogów "%s"

en: can't open the manpath configuration file %s
pl: nie można otworzyć pliku konfiguracyjnego %s

en: warning: mandatory directory %s doesn't exist
pl: ostrzeżenie: obowiązkowy katalog %s nie istnieje

en: can't determine current directory
pl: nie można określić katalogu bieżącego

en: warning: %s does not begin with %s
pl: ostrzeżenie: %s nie zaczyna się od %s

en: show relative catpaths
pl: wyświetla względne ścieżki cat

en: show the entire global manpath
pl: pokazuje całą globalną ścieżkę manpath

en: warning: no global manpaths set in config file %s
pl: ostrzeżenie: w pliku konfiguracyjnym %s nie ustawiono systemowych ścieżek man

en: warning: %s is a dangling symlink
pl: ostrzeżenie: %s jest wiszącym dowiązaniem symbolicznym

en: can't resolve %s
pl: nie można rozwiązać %s

en: Checking for stray cats under %s...
pl: Poszukiwanie nie powiązanych stron preformatowanych w %s...

en: warning: can't update index cache %s
pl: ostrzeżenie: nie można zaktualizować bufora indeksu %s

en: %s is self referencing
pl: %s odwołuje się do samego siebie

en: KEYWORD...
pl: SŁOWO_KLUCZ...

en: The --regex option is enabled by default.
pl: Opcja --regex jest domyślnie włączona.

en: print verbose warning messages
pl: wyświetla szczegółowe ostrzeżenia

en: interpret each keyword as a regex
pl: interpretuje każde słowo kluczowe jako wyr. regularne

en: search each keyword for exact match
pl: szuka każdego słowa kluczowego dla pełnego dopasowania

en: the keyword(s) contain wildcards
pl: słowa kluczowe zawierają znaki dopasowywania

en: require all keywords to match
pl: żąda dopasowania wszystkich słów kluczowych

en: do not trim output to terminal width
pl: nie przycina wyjścia do szerokości terminalu

en: search only these sections (colon-separated)
pl: przeszukuje tylko te sekcje (rozdzielone średnikami)

en: define the locale for this search
pl: ustawienia językowe tego wyszukiwania

en: %s what?
pl: co %s?

en: warning: %s contains a pointer loop
pl: ostrzeżenie: %s zawiera pętlę wskaźników

en: (unknown subject)
pl: (temat nieznany)

en: %s: nothing appropriate.
pl: %s: nic odpowiedniego.

en: %s:%d: .so requests nested too deeply or are recursive
pl: %s:%d: żądania.so zbyt głębokie lub rekurencyjne

en: %s:%d: warning: failed .so request
pl: %s:%d: ostrzeżenie: błędne żądanie .so

en: %s:%d: warning: newline in .so request, ignoring
pl: %s:%d: ostrzeżenie: znak nowej linii w żądaniu .so, ignorowanie

en: %s:%d: warning: malformed .lf request, ignoring
pl: %s:%d: ostrzeżenie: zniekształcone żądanie .lf, ignorowanie

en: %s:%d: warning: newline in .lf request, ignoring
pl: %s:%d: ostrzeżenie: znak nowej linii w żądaniu .lf, ignorowanie

en: %s:%d: unterminated quote in roff request
pl: %s:%d: niedopasowany cudzysłów w żądaniu roff

en: compatibility switch (ignored)
pl: ignorowana, dla zachowania kompatybilności
