gnulib-20241209 - en to sr translation catalogue (330 entries)

en: invalid argument %s for %s
sr: неисправан аргумент „%s“ за „%s“

en: ambiguous argument %s for %s
sr: нејасан аргумент „%s“ за „%s“

en: Valid arguments are:
sr: Исправни аргументи су:

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
sr: ARGP_HELP_FMT: %s вредност је мања од или једнака са %s

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
sr: %.*s: „ARGP_HELP_FMT“ параметар захтева вредност

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
sr: %.*s: Непознат параметар „ARGP_HELP_FMT“

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
sr: Ђубре у „ARGP_HELP_FMT“-у: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
sr: Обавезни или опционални аргументи за дуге опције су такође обавезни или опционални за све одговарајуће кратке опције.

en: Usage:
sr: Употреба:

en:   or:
sr:   или:

en:  [OPTION...]
sr:  [ОПЦИЈА...]

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
sr: Покушајте „%s --help“ или „%s --usage“ за више података.

en: Report bugs to %s.
sr: Грешке пријавите на %s.

en: Unknown system error
sr: Непозната грешка система

en: give this help list
sr: приказује овај списак помоћи

en: give a short usage message
sr: приказује кратку поруку коришћења

en: NAME
sr: НАЗИВ

en: set the program name
sr: поставља назив програма

en: SECS
sr: СЕКУНДЕ

en: hang for SECS seconds (default 3600)
sr: стаје за СЕКУНДЕ секунде (основно је 3600)

en: print program version
sr: исписује издање програма

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
sr: (ГРЕШКА ПРОГРАМА) Није познато издање!?

en: %s: Too many arguments
sr: %s: Превише аргумената

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
sr: (ГРЕШКА ПРОГРАМА) Опција треба да буде препозната!?

en: %u bitset_allocs, %u freed (%.2f%%).
sr: %u битсет_доделе, %u ослобођених (%.2f%%).

en: %u bitset_sets, %u cached (%.2f%%)
sr: %u битсет_поставки, %u кешираних (%.2f%%)

en: %u bitset_resets, %u cached (%.2f%%)
sr: %u битсет_повраћаја, %u кешираних (%.2f%%)

en: %u bitset_tests, %u cached (%.2f%%)
sr: %u битсет_тестова, %u кешираних (%.2f%%)

en: %u bitset_lists
sr: %u битсет_спискова

en: count log histogram
sr: збир хистограма дневника

en: size log histogram
sr: величина хистограма дневника

en: density histogram
sr: хистограм густине

en: Bitset statistics:
sr: Статистике бит скупа:

en: Accumulated runs = %u
sr: Нагомиланих покретања = %u

en: cannot read stats file
sr: не могу да читам датотеку стања

en: bad stats file size
sr: лоша величина датотеке стања

en: cannot write stats file
sr: не могу да пишем датотеку стања

en: cannot open stats file for writing
sr: не могу да отворим датотеку стања за упис

en: regular empty file
sr: обична празна датотека

en: regular file
sr: обична датотека

en: directory
sr: директоријум

en: symbolic link
sr: симболичка веза

en: message queue
sr: ред порука

en: semaphore
sr: семафор

en: shared memory object
sr: заједнички меморијски објекат

en: typed memory object
sr: типски меморијски објекат

en: block special file
sr: посебна датотека блока

en: character special file
sr: посебна датотека знака

en: contiguous data
sr: непрекидни подаци

en: fifo
sr: пупи

en: door
sr: врата

en: multiplexed block special file
sr: специјална датотека мултиплексираног блока

en: multiplexed character special file
sr: специјална датотека мултиплексираног знака

en: multiplexed file
sr: мултиплексирана датотека

en: named file
sr: именована датотека

en: network special file
sr: посебна датотека мреже

en: migrated file with data
sr: премештена датотека са подацима

en: migrated file without data
sr: премештена датотека без података

en: port
sr: порт

en: socket
sr: прикључница

en: whiteout
sr: празнина

en: weird file
sr: чудна датотека

en: program error
sr: грешка програма

en: stack overflow
sr: стек је препуњен

en: cannot remove temporary file %s
sr: не могу да уклоним привремену датотеку „%s“

en: cannot find a temporary directory, try setting $TMPDIR
sr: не могу да пронађем привремени директоријум, покушавам да подесим „$TMPDIR“

en: cannot create a temporary directory using template "%s"
sr: не могу да направим привремени директоријум користећи шаблон „%s“

en: cannot remove temporary directory %s
sr: не могу да уклоним привремени директоријум „%s“

en: error closing file
sr: грешка затварања датотеке

en: write error
sr: грешка записивања

en: preserving permissions for %s
sr: причувавам овлашћења за %s

en: error while opening %s for reading
sr: грешка приликом отварања „%s“ за читање

en: cannot open backup file %s for writing
sr: не могу да отворим датотеку резерве „%s“ за упис

en: error reading %s
sr: грешка читања „%s“

en: error writing %s
sr: грешка писања „%s“

en: error after reading %s
sr: грешка након читања „%s“

en: fdopen() failed
sr: није успела функција „fdopen()“

en: %s subprocess I/O error
sr: У/И грешка %s потпроцеса

en: %s subprocess failed
sr: %s потпроцес није успео

en: C# compiler not found, try installing mono or dotnet
sr: нисам нашао Ц# преводиоца, покушајте да инсталирате mono или dotnet

en: failed to copy '%s' to '%s'
sr: нисам успео да умножим „%s“ у „%s“

en: could not determine %s version
sr: не могу да одредим „%s“ издање

en: failed to create "%s"
sr: нисам успео да направим „%s“

en: error while writing "%s" file
sr: грешка приликом писања датотеке „%s“

en: C# virtual machine not found, try installing mono or dotnet
sr: нисам нашао Ц# виртуелну машину, покушајте да инсталирате mono или dotnet

en: cannot convert file name '%s' to Windows syntax
sr: не могу да претворим назив датотеке „%s“ у синтаксу Виндоуза

en: cygwin_conv_path failed
sr: „cygwin_conv_path“ није успело

en: %s invocation failed
sr: „%s“ призивање није успело

en: unbalanced [
sr: неуравнотежена [

en: invalid character class
sr: неисправна класа знака

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
sr: синтакса класе знака је [[:space:]], а не [:space:]

en: unfinished \ escape
sr: недовршена \ излаза

en: ? at start of expression
sr: ? на почетку израза

en: * at start of expression
sr: * на почетку израза

en: + at start of expression
sr: + на почетку израза

en: {...} at start of expression
sr: „{...}“ на почетку израза

en: invalid content of \{\}
sr: неисправан садржај \{\}

en: regular expression too big
sr: регуларни израз је превелик

en: stray \ before unprintable character
sr: залутала \ пре неисписивог знака

en: stray \ before white space
sr: залутала \ пре празнине

en: stray \ before %s
sr: залутала \ пре „%s“

en: stray \
sr: залутала \

en: unbalanced (
sr: неуравнотежена (

en: no syntax specified
sr: није наведена синтакса

en: unbalanced )
sr: неуравнотежена )

en: Address family for hostname not supported
sr: Породица адреса за назив домаћина није подржана

en: Temporary failure in name resolution
sr: Привремени неуспех одређивања назива

en: Bad value for ai_flags
sr: Неисправна вредност за аи_опције

en: Non-recoverable failure in name resolution
sr: Непоправљива грешка при одређивању назива

en: ai_family not supported
sr: аи_породица није подржана

en: Memory allocation failure
sr: Расподела меморије није успела

en: No address associated with hostname
sr: Ниједна адреса није придружена називу домаћина

en: Name or service not known
sr: Није позната услуга или назив

en: Servname not supported for ai_socktype
sr: Назив сервера није подржан за аи_врступрикључка

en: ai_socktype not supported
sr: аи_врстаприкључка није подржана

en: System error
sr: Системска грешка

en: Argument buffer too small
sr: Међумеморија аргумента је премала

en: Processing request in progress
sr: Захтев обрађивања је у току

en: Request canceled
sr: Захтев је отказан

en: Request not canceled
sr: Захтев није отказан

en: All requests done
sr: Сви захтеви су готови

en: Interrupted by a signal
sr: Прекинуто сигналом

en: Parameter string not correctly encoded
sr: Ниска параметра није исправно кодирана

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
sr: %s: опција „%s%s“ је нејасна

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
sr: %s: опција „%s%s“ је нејасна; могућности:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
sr: %s: непозната опција „%s%s“

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „%s%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '%s%s' requires an argument
sr: %s: опција „%s%s“ захтева аргумент

en: %s: invalid option -- '%c'
sr: %s: неисправна опција -- „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sr: %s: опција захтева аргумент -- „%c“

en: The java program is too old. Cannot compile Java code for this old version any more.
sr: Јава програм је превише стар. Не могу више да преведем код Јаве за ово старо издање.

en: invalid source_version argument to compile_java_class
sr: неисправан аргумент издања_извора за преведи_јава_разред

en: invalid target_version argument to compile_java_class
sr: неисправан аргумент издања_мете за преведи_јава_разред

en: Java compiler not found, try setting $JAVAC
sr: Нисам нашао Јава преводиоца, покушајте да поставите „$JAVAC“

en: Java virtual machine not found, try setting $JAVA
sr: Нисам нашао виртуелну машину Јаве, покушајте да поставите „$JAVA“

en: cannot stat %s
sr: не могу да добавим податке за „%s“

en: cannot change permissions of %s
sr: не могу да променим овлашћења за „%s“

en: cannot create directory %s
sr: не могу да направим директоријум „%s“

en: memory exhausted
sr: меморија је потрошена

en: unable to record current working directory
sr: не могу да снимим тренутни радни директоријум

en: failed to return to initial working directory
sr: не могу да се вратим у почетни радни директоријум

en: _open_osfhandle failed
sr: „_open_osfhandle“ није успело

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
sr: не могу да повратим фд %d: „dup2“ није успело

en: Failed to open /dev/zero for read
sr: Нисам успео да отворим „/dev/zero“ за читање

en: parsed %s part:
sr: обрадих „%s“ део:

en: year: %04<PRIdMAX>
sr: година: %04<PRIdMAX>

en: %s (day ordinal=%<PRIdMAX> number=%d)
sr: %s (дан обичан=%<PRIdMAX> број=%d)

en: number of seconds: %<PRIdMAX>
sr: број секунди: %<PRIdMAX>

en: today/this/now
sr: данас/овог/сада

en: number of seconds
sr: број секунди

en: datetime
sr: датум_време

en: time
sr: време

en: local_zone
sr: месна_зона

en: zone
sr: зона

en: date
sr: датум

en: day
sr: дан

en: relative
sr: релативно

en: number
sr: број

en: hybrid
sr: хибрид

en: warning: value %<PRIdMAX> has %<PRIdMAX> digits. Assuming YYYY/MM/DD
sr: упозорење: вредност %<PRIdMAX> има %<PRIdMAX> цифре. Подразумевам ГГГГ/ММ/ДД

en: warning: value %<PRIdMAX> has less than 4 digits. Assuming MM/DD/YY[YY]
sr: упозорење: вредност %<PRIdMAX> има мање од 4 цифре. Подразумевам ММ/ДД/ГГ[ГГ]

en: warning: adjusting year value %<PRIdMAX> to %<PRIdMAX>
sr: упозорење: дотерујем вредност године %<PRIdMAX> на %<PRIdMAX>

en: error: out-of-range year %<PRIdMAX>
sr: грешка: ван опсега годин %<PRIdMAX>

en: error: unknown word '%s'
sr: грешка: непозната реч „%s“

en: error: invalid date/time value:
sr: грешка: нетачна вредност датума/времна:

en:     user provided time: '%s'
sr:     време које достави корисник: %s

en:        normalized time: '%s'
sr:        нормализовано време: '%s'

en:      possible reasons:
sr:      могући разлози:

en:        nonexistent due to daylight-saving time;
sr:        непостојеће због летњег рачунања времена;

en:        invalid day/month combination;
sr:        неисправна комбинација дана/месеца;

en:        numeric values overflow;
sr:        прекорачење бројевне вредности;

en: incorrect timezone
sr: нетачна временска зона

en: missing timezone
sr: недостаје временска зона

en: error: initial year out of range
sr: грешка: почетна година је ван опсега

en: error: parsing failed
sr: грешка: обрада није успела

en: error: parsing failed, stopped at '%s'
sr: грешка: обрада није успела, стаде на „%s“

en: input timezone:
sr: унос временске зоне:

en: '@timespec' - always UTC
sr: „@timespec“ – увек КУВ (UTC)

en: parsed date/time string
sr: обрадих ниску датум/време

en: TZ="%s" in date string
sr: ВЗ=„%s“ у ниски датума

en: TZ="UTC0" environment value or -u
sr: ВЗ=„КУВ0“ вредност окружења или „-u“

en: TZ="%s" environment value
sr: ВЗ=„%s“ вредност окружења

en: system default
sr: основност система

en: error: year, month, or day overflow
sr: грешка: прекорачење године, месеца или дана

en: error: invalid hour %<PRIdMAX>%s
sr: грешка: нетачан сат %<PRIdMAX>%s

en: using specified time as starting value: '%s'
sr: користим наведено време као почетну вредност: „%s“

en: using current time as starting value: '%s'
sr: користим текуће време као почетну вредност: „%s“

en: error: tzalloc ("%s") failed
sr: грешка: додела временске зоне (%s) није успела

en: error: day '%s' (day ordinal=%<PRIdMAX> number=%d) resulted in an invalid date: '%s'
sr: грешка: дан „%s“ (обилан дан=%<PRIdMAX> број=%d) је резултирао нетачним датумом: '%s'

en: new start date: '%s' is '%s'
sr: нови датум почетка: „%s“ је „%s“

en: using current date as starting value: '%s'
sr: користим текући датум као почетну вредност: „%s“

en: warning: day (%s) ignored when explicit dates are given
sr: упозорење: дан (%s) занемарено када су дати изричити датуми

en: starting date/time: '%s'
sr: покрећем датум/време: „%s“

en: warning: when adding relative months/years, it is recommended to specify the 15th of the months
sr: упозорење: приликом додавања релативних месеци/година, препоручљиво је да се наведе 15. у месецу

en: warning: when adding relative days, it is recommended to specify noon
sr: упозорење: приликом додавања релативних дана, препоручљиво је да се наведе подне

en: error: %s:%d
sr: грешка: %s:%d

en: error: adding relative date resulted in an invalid date: '%s'
sr: грешка: додавање релативног датума је резултирало нетачним датумом: '%s'

en: after date adjustment (%+<PRIdMAX> years, %+<PRIdMAX> months, %+<PRIdMAX> days),
sr: након дотеривања датума (%+<PRIdMAX> година/е, %+<PRIdMAX> месец/а, %+<PRIdMAX> дан/а),

en:     new date/time = '%s'
sr:     нов датум/време = '%s'

en: warning: daylight saving time changed after date adjustment
sr: упозорење: летње рачунање времена је измењено након дотеривања датума

en: warning: month/year adjustment resulted in shifted dates:
sr: упозорење: подешавање месеца/године је резултирало у замењеним датумима

en:      adjusted Y M D: %s %02d %02d
sr:      дотерана Г М Д: %s %02d %02d

en:    normalized Y M D: %s %02d %02d
sr:    нормализована Г М Д: %s %02d %02d

en: error: timezone %d caused time_t overflow
sr: грешка: временска зона %d је довела до „time_t“ прекорачења

en: error: adding relative time caused an overflow
sr: грешка: додавање релативног времена је довело до прекорачења

en: after time adjustment (%+<PRIdMAX> hours, %+<PRIdMAX> minutes, %+<PRIdMAX> seconds, %+d ns),
sr: након дотеривања времена (%+<PRIdMAX> сат/а, %+<PRIdMAX> минут/а, %+<PRIdMAX> секунд/е, %+d ns),

en:     new time = %<PRIdMAX> epoch-seconds
sr:     ново време = %<PRIdMAX> секунде-епохе

en: warning: daylight saving time changed after time adjustment
sr: упозорење: летње рачунање времена је измењено након дотеривања времена

en: timezone: system default
sr: временска зона: основност система

en: timezone: Universal Time
sr: временска зона: Универзално време

en: timezone: TZ="%s" environment value
sr: временска зона: ВЗ=„%s“ вредност окружења

en: final: %<PRIdMAX>.%09d (epoch-seconds)
sr: крајње: %<PRIdMAX>.%09d (епоха-секунде)

en: final: %s (UTC)
sr: крајње: %s (КУВ)

en: final: %s (UTC%s)
sr: крајње: %s (КУВ%s)

en: final: %s (unknown time zone offset)
sr: крајње: %s (непознат померај временске зооне)

en: creation of reading thread failed
sr: стварање нити за читање није успело

en: cannot set up nonblocking I/O to %s subprocess
sr: не могу да поставим неблокирајући У/И на потпроцес %s

en: communication with %s subprocess failed
sr: комуницирање са %s потпроцесом није успело

en: write to %s subprocess failed
sr: писање у %s потпроцес није успело

en: read from %s subprocess failed
sr: читање из %s потпроцеса није успело

en: subprocess %s terminated with exit code %d
sr: потпроцес %s је окончан са излазном шифром %d

en: creation of threads failed
sr: стварање нити није успело

en: %s subprocess terminated with exit code %d
sr: %s потпроцес је окончан са излазном шифром %d

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
sr: „

en: '
sr: “

en: Success
sr: Успешно

en: No match
sr: Нема подударања

en: Invalid regular expression
sr: Неправилан регуларан израз

en: Invalid collation character
sr: Неисправан знак поретка

en: Invalid character class name
sr: Неисправан назив класе знака

en: Trailing backslash
sr: Пратећа контра коса црта

en: Invalid back reference
sr: Неисправна повратна упута

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
sr: Неупарено [, [^, [:, [., или [=

en: Unmatched ( or \(
sr: Неупарено ( или \(

en: Unmatched \{
sr: Неупарено \{

en: Invalid content of \{\}
sr: Неисправан садржај \{\}

en: Invalid range end
sr: Неисправан крај опсега

en: Memory exhausted
sr: Меморија је потрошена

en: Invalid preceding regular expression
sr: Неисправан регуларан израз који претходи

en: Premature end of regular expression
sr: Прерани крај регуларног израза

en: Regular expression too big
sr: Регуларни израз је превелик

en: Unmatched ) or \)
sr: Непоклопљено ) или \)

en: No previous regular expression
sr: Нема претходног регуларног израза

en: setting permissions for %s
sr: подешавам овлашћења за %s

en: Hangup
sr: Обустави

en: Interrupt
sr: Прекини

en: Quit
sr: Изађи

en: Illegal instruction
sr: Неисправна инструкција

en: Trace/breakpoint trap
sr: Замка праћења/тачке прекида

en: Aborted
sr: Прекинуто

en: Floating point exception
sr: Изузетак са покретним зарезом

en: Killed
sr: Убијено

en: Bus error
sr: Грешка сабирнице

en: Segmentation fault
sr: Грешка сегментације

en: Broken pipe
sr: Прекинута спојка

en: Alarm clock
sr: Будилник

en: Terminated
sr: Окончан

en: Urgent I/O condition
sr: Хитни У/И услов

en: Stopped (signal)
sr: Заустављен (сигнал)

en: Stopped
sr: Заустављен

en: Continued
sr: Настављен

en: Child exited
sr: Потпроцес је напуштен

en: Stopped (tty input)
sr: Заустављен (улаз конзоле)

en: Stopped (tty output)
sr: Заустављен (излаз конзоле)

en: I/O possible
sr: I/O је могућ

en: CPU time limit exceeded
sr: Прекорачено је временско ограничење процесора

en: File size limit exceeded
sr: Прекорачено је ограничење величине датотеке

en: Virtual timer expired
sr: Виртуелни одбројавач је истекао

en: Profiling timer expired
sr: Одбројавач профилисања је истекао

en: Window changed
sr: Прозор је измењен

en: User defined signal 1
sr: Кориснички одређени сигнал 1

en: User defined signal 2
sr: Кориснички одређени сигнал 2

en: EMT trap
sr: ЕМТ замка

en: Bad system call
sr: Лош системски позив

en: Stack fault
sr: Неуспех стека

en: Information request
sr: Захтев зе информацијама

en: Power failure
sr: Неуспех напајања

en: Resource lost
sr: Губитак изворишта

en: error writing to a closed pipe or socket
sr: грешка писања на затворену спојку или прикључницу

en: cannot create pipe
sr: не могу да направим спојку

en: Real-time signal %d
sr: Сигнал у стварном времену %d

en: Unknown signal %d
sr: Непознати сигнал %d

en: Execution times (seconds)
sr: Времена извршења (секунди)

en: CPU user
sr: ЦПЈ корисник

en: CPU system
sr: ЦПЈ систем

en: wall clock
sr: зидни сат

en: iconv function not usable
sr: иконв функција није употребљива

en: iconv function not available
sr: иконв функција није доступна

en: character out of range
sr: знак је ван опсега

en: cannot convert U+%04X to local character set
sr: не могу да претворим U+%04X у месни скуп знакова

en: cannot convert U+%04X to local character set: %s
sr: не могу да претворим U+%04X у месни скуп знакова: %s

en: invalid spec
sr: неисправна одредница

en: invalid user
sr: неисправан корисник

en: invalid group
sr: неисправна група

en: warning: '.' should be ':'
sr: упозорење: „.“ треба да буде „:“

en: Packaged by %s (%s)
sr: Запаковао је %s (%s)

en: Packaged by %s
sr: Запаковао је %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
sr: ©

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sr: Лиценца ОЈЛи3+: ГНУ ОЈЛ издање 3 или новије <%s>.
    Ово је слободан софтвер: слободни сте да га мењате и расподељујете.
    Не постоји НИКАКВА ГАРАНЦИЈА, у оквирима дозвољеним законом.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
sr: Написао је %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
sr: Написали су %s и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, и други.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
sr: Грешке пријавите на: %s

en: Report %s bugs to: %s
sr: Грешке програма „%s“ пријавите на: %s

en: %s home page: <%s>
sr: %s матична страница: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
sr: Општа помоћ користећи ГНУ софтвер: <%s>

en: %s subprocess
sr: %s потпроцес

en: %s subprocess got fatal signal %d
sr: %s потпроцес је добио кобни сигнал %d

en: failed to set file descriptor text/binary mode
sr: нисам успео да подесим текстуални/бинарни режим описника датотеке

en: stdin
sr: стдулаз

en: stdout
sr: стдизлаз

en: stderr
sr: стдгрешка

en: unknown stream
sr: непознат ток

en: failed to reopen %s with mode %s
sr: нисам успео да поново отворим „%s“ са режимом %s

en: string comparison failed
sr: није успело поређење ниске

en: Set LC_ALL='C' to work around the problem.
sr: Поставите LC_ALL='C' да решите проблем.

en: The strings compared were %s and %s.
sr: Поређене ниске су „%s“ и „%s“.

en: cannot perform formatted output
sr: не могу да извршим обликовани излаз

en: standard file descriptors
sr: стандардни описници датотеке

en: invalid %s%s argument '%s'
sr: неисправан %s%s аргумент „%s“

en: invalid suffix in %s%s argument '%s'
sr: неисправан суфикс у %s%s аргумент „%s“

en: %s%s argument '%s' too large
sr: %s%s аргумент „%s“ је превелик
